Terra Incognita Projekt – to projekt powstały pod koniec 2015 roku założony przez dwójkę przyjaciół i pasjonatów górskich wędrówek Macieja Stromczyńskiego i Grzegorza Ozimińskiego główne założenia pomysłu to przemierzanie długodystansowych górskich szlaków pieszych oraz popularyzacja pieszych górskich wędrówek.

Pierwszym etapem projektu było przemierzenie szlaku Pacific Crest Trail znajdującego się w Stanach Zjednoczonych liczącego 4300 km. Szlak ten udało się przejść w 2016 r.

Drugim z etapów naszego pomysłu to przejście szlaku Appalachów który liczy 3500 tys km, a na którym się obecnie znajdujemy i dzielnie przemierzamy. W przyszłości mamy również pomysł, aby przejść trzeci z wielkich amerykańskich szlaków Continental Divide oraz inne piesze górskie szlaki na naszym globie.

Od początku naszej działalności firma Milo …of climbing aktywnie wspiera nas dostarczając nam najwyższej jakości sprzęt turystyczny oraz odzież termoaktywną.

Grzegorz Ozimiński

GRZEGORZ OZIMIŃSKI

Maciej Stromczyński

MACIEJ STROMCZYŃSKI

Pacific Crest Trail

Polskie przejście szlaku długodystansowego w USA o długości 4 300 km

Trekking długodystansowym szlakiem wysokogórskim o nazwie Pacific Crest Trail w USA. W 163 dni udalo nam się skompletować prawie 4 300 kilometrów, jednego z najpiękniejszych szlaków na Świecie. Pustynia, wysokie góry Sierra Nevada i bajeczne jeziora Oregonu to tylko niektóre z atrakcji jakie nas spotkały na szlaku.

O naszej przygodzie na szlaku ptc W MEDIACH

co w plecaku? Przegląd odzieży

Przed wyjazdem nagraliśmy serię filmów z przygotowań do szlaku.
Zapraszamy do obejrzenia odcinka „Przegląd odzieży” z serii CO W PLECAKU?
Kolejne odcinki zobaczycie na naszej stronie w dziale WYPRAWY.

Appalachian Trail

Trekking szlakiem Appalachian Trail z północy na południe 2017

Appalachian Trail to kolejny szlak jaki zamierzamy pokonać w ramach projektu Terra Incognita. Do przejścia mamy 3 500 km przez bajeczne tereny gór wschodniego wybrzeża USA.
Przewidywalny czas wyprawy to 4-5 miesięcy, a jej początek zaplanowany jest na 1-go lipca 2017 roku.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEJ WYPRAWY NA PORTALU
POLAKPOTRAFI.PL

 

Grzegorzowi i Maciejowi udało się zebrać wymaganą kwotę i obecnie wydreptują kolejne km. My trzymamy kciuki za wspieranych przez nas hikerów. Życzymy im by dotarli do celu, czyli Stanu Geogria gdzie kończy się Appalachian Trail i z niecierpliwością czekamy na relację.

Terraprojekt.com.pl

chcecie wiedzieć więcej o całym projekcie?

Zachęcamy do odwiedzenia strony, gdzie znajdziecie artykuły i wywiady w mediach. Zobaczycie kto Nas jeszcze wspiera i sponsoruje oraz jak Nas wesprzeć. Obejrzycie również serię filmów o zabranym sprzęcie, poznacie kilka praktycznych porad jak „ugryźć” swój pierwszy długodystansowy szlak w USA, czyli „Co, jak i gdzie?”
Zapoznacie się z dziennikiem wypraw, w którym prezentujemy fotorelację, a przede wszystkim odkryjecie z Nami Nasz Świat.