jerzy rostafiński

Wasza wysokość
Aktywność

Turystyka, wspinaczka, alpinizm, bieganie, jazda na rowerze enduro, ski toury

Biografia

Od dziecka marzyłem o żeglarstwie oceanicznym. Trudno mi dokładnie powiedzieć, kiedy miejsce morza zajęły góry. Miałem szczęście – rodzice sami żeglowali, jeździli na nartach i chodzili po górach. A w szkole trafiłem na nauczyciela z którym też jeździłem w góry. Zawsze uprawiałem różne sporty. W pewnym momencie wspinanie na ursynowskie murki przeniosło się na ściankę przy Obozowej 60. Dalej poszło już naturalnym torem – sztuczna ściana, skałki Jury, skałki Francji czy Włoch, Tatry latem, Alpy latem, Tatry zimą, Kaukaz. Od 2011 szkolę i prowadzę zajęcia wspinaczkowe.
A co poza tym? Góry. W każdej postaci. O każdej porze roku. Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem na urlopie w płaskiej okolicy. W górach wspinam się, biegam, jeżdżę po nich na rowerze enduro i szosowym, na nartach zjazdowych i chodzę po nich na tour’owych. Oprócz regularnych wyjazdów w skały, startuję w biegach, głównie górskich i próbuję swoich sił w triathlonie (też w górach).

Najważniejsze osiągnięcia

• trudne zjazdy narciarskie w Tatrach i Alpach, np. Zachodem Grońskiego z Małej Wołowej Szczerbiny VI,
• drogi wspinaczkowe w skałach do VI.5 i górach do VII+,
• 7 miejsce w Harda Suka Ultimate Triathlon Challenge.

Ulubione produkty

Najlżejsza kurtka przeciwdeszczowa w całej historii Milo. 3-warstwowa dzianina zabezpieczona sprawdzoną membraną Gelanots® zapewnia wysoką wodoodporność oraz niespotykaną oddychalność – dzięki temu kurtka pozostaje zawsze sucha od środka, nawet podczas intensywnej aktywności fizycznej. Jej techniczny charakter zapewnia maksymalną swobodę ruchów.

Kurtki Maho to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących wszechstronnej kurtki zapewniającej komfort termiczny bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Ocieplina Primaloft® charakteryzuje się niską wagą i utrzymuje właściwości termiczne nawet po zamoczeniu.

Wersja szort spodni wspinaczkowych Julian o ciekawym designie i żywej kolorystyce, wykonane z bawełny z dodatkiem elastycznych włókien. Wygodne, nie krępujące ruchów i pełne technicznych rozwiązań.

RUN RUN
“kurtka Run Run bez której nie wyobrażam sobie biegania w górach”
GOSHA & MAHO
“kurtka Gosha i Maho – jedna latem chroni mnie od deszczu, druga od deszczu, a zimą są niezastąpione na ski-tourach i w czasie wspinaczki”
JULIAN SHORT
“…no i krótkie spodnie Julian, które są wyśmienite na jurajskie upały.”

 

Instagram has returned invalid data.

blog

WIĘCEJ AMBASODORÓW